این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد


 
| اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

بازتاب خبری کنفرانس در خبرگزاری سیتنا
رئیس گروه کامپیوتر و فناوری دانشکده‌ی پست و مخابرات، گفت: مهمترین ویژگی برای اثربخشی بهتر در حوزه‌ی فناوری اطلاعات، تغییر بینش مدیران از ابزاری بودن فناوری به موتور محرکه‌ی سازمان دانست.

 رئیس کنفرانس نوآوری های اخیر در مهندسی برق و کامپیوتر:
رئیس گروه کامپیوتر و فناوری دانشکده‌ی پست و مخابرات، گفت: مهمترین ویژگی برای اثربخشی بهتر در حوزه‌ی فناوری اطلاعات، تغییر بینش مدیران از ابزاری بودن فناوری به موتور محرکه‌ی سازمان دانست.

به گزارش سیتنا، سومین کنفرانس نوآوری‌های اخیر در مهندسی برق و کامپیوتر در 19 شهریورماه در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

در این کنفرانس دکتر محسن گرامی، رئیس کنفرانس نوآوری های اخیر در مهندسی برق و کامپیوتر، عضو هیات علمی و رئیس گروه کامپیوتر و فناوری دانشکده‌ی پست و مخابرات طی سخنانی چالش‌ها و مشکلات فناوری اطلاعات و ارتباطات موجود در کشور را مورد ارزیابی قرار داد.

گرامی، موضوع بومی سازی صنعت فناوری در کشور را به موج سواری تشبیه کرد و به مانند ساختن برج ایفل ملی و ساختن رودخانه‌ی دانوب ملی دانست.

وی، مشکل بزرگ دیگر را عدم داشتن تخصص لازم اغلب مدیران و دست اندرکاران و تصمیم گیرندگان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست و مهمترین ویژگی برای اثربخشی بهتر در این حوزه را تغییر بینش مدیران از ابزاری بودن فناوری به موتور محرکه‌ی سازمان دانست.

گرامی خودبزرگ بینی بیش از حد و غیر نرمال بعضی از مسوولان آتی و آی تی سی کشور را نیز از جمله مسائل حاد این صنعت دانست و به عنوان یک فرد دانشگاهی از مقامات مسوول درخواست کرد تا به این موضوع رسیدگی کنند.

در ادامه، دکتر احمد ابراهیمی، مدیر کل فناوری ناجا ‏به عنوان سخنران کلیدی این همایش نیز در زمینه‌ی نقش فناوری اطلاعات در ماموریت‌های ناجا صحبت کرد.

وی اظهار داشت: همه چیز در حال تغییر است برای ساخت سازمان‌های آینده متناسب با تحولات پیش رو بایستی فرهنگی با پنج ویژگی "خود انگیزشی، خود مدیریتی، خود ساماندهی و مسوولیت پذیری و خود کنترلی" در آنها گسترش یابد.

وی ضمن مطرح کردن چالش‌های حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطوح مختلف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران‏ و اقدامات انجام شده و در شرف انجام جهت رفع موانع در فناوری اطلاعات، با توجه به تجربه ناجا در حوزه‌ی فناوری، پیشنهادهایی جهت پیشرفت بهتر فناوری اطلاعات ارائه کرد.

دکتر ابراهیمی، گفت: از آنجا که 70 درصد پروژهای فناوری اطلاعات با شکست مواجه می‌شود باید چهار عامل ساختار، رفتار، فرایند و تکنولوژی را کنار هم در نظر گرفت.

وی در پایان ضمن تشریح رمینه‌های موجود همکاری، خواستار تعامل بیشتر جامعه‌ی دانشگاهی در زمینه‌ی فناوری اطلاعات با ناجا شد.

لینک خبر:
http://www.citna.ir/news/190842back2016-09-10Voting is0 time